Blog

Polietileno trupintuvo bandymai

Polietilenas – itin sunkiai yranti medžiaga, kuri yra žalinga Žemės vandenynams bei jų gyvūnams, todėl jos panaudojimas kitiems produktams leidžia sutaupyti didelius kiekius pirminių medžiagų ir tokiu būdu prisidėti prie aplinkosaugos puoselėjimo. Vis dėlto, polietileno perdirbimas dažnai yra itin sudėtingas ir modernių technologijų bei specifinių žinių reikalaujantis procesas.
AB „Plasta“ nuolat ieško pažangių sprendimų ir naujos, efektyvios įrangos. Neseniai GelPod išbandė ir Plasta netrukus pradės naudoti modernų ir itin našų PE trupintuvą VSD-1200. PE – polietilenas, viena iš dažniausiai naudojamų plastiko rūšių, kuri skirta įvairioms pakuotėms gaminti. Platus gamybos spektras apima daugelį skirtingų produktų, pradedant plastikiniais maišeliais ir baigiant buteliais. Šio įrenginio pagalba toks plastikas sutrupinamas ir susmulkinimas iki itin mažų dalelių. Išplauta ir į mažas dalis sutrupinta žaliava vėliau naudojama tolimesniame gamybos procese – ji perdirbama į aukštos kokybės granules, kurios tuomet yra naudojamos plėvelių, maišų bei kitų liejinių gamybai. GelPod atliko bandymus, kurių metu į įrenginį buvo paduodama žaliava ir tuomet stebimas jos trupinimo procesas – žiūrima, kaip dirba įrenginys, tikrinama, ar visi jo mazgai veikia tinkamai. Didinant trupintuvo apkrovą, buvo matuojama, kiek žaliavos šis įrenginys gali perdirbti per valandą – tokiu būdu siekiama išsiaiškinti jo našumą.
Didelis PE trupintuvo efektyvumas ir talpa tuo pačiu metu leis aptarnauti net dvi Plastos gamybos linijas. Taigi šis trupintuvas galės pakeisti kol kas tebenaudojamus ankstesnės kartos trupintuvą bei plastiko draskymo įrenginį, už kuriuos yra kur kas pranašesnis, kadangi VSD-1200 gali atlikti abiejų jų funkcijas. Naudojant šį įrenginį, bus galima supaprasti linijos aptarnavimą bei pasiekti ženkliai didesnį darbo našumą mažesniais kaštais, kadangi ši efektyvi alternatyva galės pakeisti du skirtingus, tačiau tam pačiam gamybos procesui naudojamus mechanizmus.