Blog

Detalių pjovimas CNC staklėmis

Viena iš GelPod veiklos sričių – įvairių detalių pjovimas pagal užsakymą moderniomis CNC staklėmis. CNC – tai kompiuterizuotas staklių ar kitos pramoninės įrangos valdymas. Tokiomis staklėmis yra lengviau naudotis, nes visi veiksmai nustatomi iš anksto, o jos pačios yra modernios, patikimos, patvarios. Be to, rezultatas pasiekiamas kur kas greičiau, nei naudojantis kitomis, ne tokiomis šiuolaikiškomis priemonėmis. Pjovimas CNC staklėmis –itin preciziškas metodas, sumažinantis riziką, kad pagaminta detalė turės defektų ar kitų nenumatytų savybių. Tokiomis staklėmis galima išpjauti ir unikalių formų gaminius – išlenktos ar kreivos formos jomis pasiekiamos taip pat paprastai, kaip ir tradicinės detalės, kadangi procesas yra valdomas programiškai.
Šiuo metu vyksta granuliatoriaus formos (filjeros) gamyba. Nors egzistuoja keletas šio įrenginio variacijų (uždaro tipo, atviro tipo ir kt.), tačiau iš esmės granuliatorius – toks įrenginys, galintis supjaustyti reikiamą medžiagą į nedidelio dydžio (paprastai – mažesnes nei vieno centimetro) granules. Forma yra svarbiausia jo dalis, vykdanti patį smulkinimo procesą. Ji veikia mėsmalės principu – pro ją slenkanti masė yra susmulkinama didele sparta besisukančių, aštrių, šiai paskirčiai pritaikytų peiliukų. Taigi siekiant tinkamo įrangos veikimo, ši detalė turi būti itin tiksliai ir kruopščiai pagaminta, tam, kad gamybos procesas galėtų veikti sklandžiai.
Klientas, užsakydamas šios detalės gamybą, pateikė ir seną, jam nebetinkamą pavyzdį. Pagal jį GelPod profesionalai suprojektavo naują, patobulintą versiją, pritaikytą kliento poreikiams ir norams. Tai – ganėtinai sudėtinga detalė, todėl vien automatizuotomis staklėmis jos gamyba truks kone pusantros paros – apie 40 valandų. CNC staklėms jau baigus pjovimą, dar prireiks keleto valandų galutiniam šio produkto apdirbimui ir kitiems įvairiems baigiamiesiems darbams. Detalė atiduodama klientui tik tada, kai yra visiškai paruošta kokybiškam naudojimui. Tokia gamyba suteikia galimybę gauti aukštos kokybės, ilgaamžišką detalę, pritaikytą būtent tam tikrai užsakovo situacijai. Be to, tai yra ir logiškas sprendimas finansine prasme – lyginant su unikalaus gaminio užsakymu tiesiogiai iš gamintojo, kaina dažniausiai yra mažesnė kone trečdaliu.