Blog

Plastiko trupinimo ir plovimo linijos restauravimo darbai

Pastaruoju metu įmonė vykdė plastiko trupinimo ir plovimo linijos restauravimą. Ją sudaro net 14 skirtingų elementų: 3 plovimo įrenginiai, 2 trupintuvai bei 9 įvairūs įrenginiai, skirti žaliavos transportavimui. Kiekvieną iš jų būtina visiškai restauruoti: patikrinami ir pakeičiami guoliai, įvorės, žvaigždutės, grandinės ir kitos sklandžiai operacijai būtinos detalės. Atlikus remonto darbus, mechanizmai atidžiai išbandomi. Restauravimo darbai jau yra beveik baigti, todėl artimiausią mėnesį bus vykdomi šios linijos bandymai. Specialistai stebės, ar viskas veikia tinkamai, ar nėra perkaitimo, taip pat bus patikrintas įrenginių efektyvumas.
Gauta linija buvo stipriai susidėvėjusi. Nepaisant prastos jos būklės (įrenginiai buvo iš esmės nebetinkami naudojimui), GelPod, naudodamasi įvairiais metodais ir moderniomis technologijomis, visus 14 jos elementų sėkmingai atkūrė ir padarė juos vėl tinkamus darbui. Toks restauravimas – išskirtinis atvejis: paprastai pačioje įmonėje jų restauruoti nėra galimybių, o atkūrimas pas gamintoją retai yra logiškas sprendimas finansiniu atžvilgiu – šiais atvejais dažniau priimamas sprendimas pakeisti turimą įrangą naujesnėmis alternatyvomis. Tačiau mūsų įmonė, naudodamasi moderniomis technologijomis ir išskirtinėmis žiniomis, liniją per 2 mėnesius faktiškai prikėlė antram gyvenimui. Toks įrangos atkūrimas leidžia panaudoti įrenginius, kurie kitu atveju būtų išmetami, tad šio proceso vykdymas suteikia galimybę prisidėti prie aplinkosaugos puoselėjimo – kaip ir pats plastiko perdirbimas, įrangos atkūrimas leidžia sutaupyti daugybę pirminių medžiagų bei padeda stabdyti globalinį atšilimą.
Restauruotos linijos bendra galia siekia 166,5 kW. Naudojantis būtent šiais įrenginiais, per valandą galima apdoroti nuo 350 iki 500 kg žaliavos, priklausomai nuo medžiagų tipo. Ji naudojama PE plastikui (polietilenui) trupinti ir plauti. Plovimas – būtinas procesas, nes su plastikine plėvele gaunama ir žvyro, smėlio bei kitų priemaišų, kurias, norint jį perdirbti, būtina atskirti nuo plastiko. Trupintuvas plastikines atliekas susmulkina iki nedidelių gabalėlių, kuriuos tuomet jau galima naudoti tolesniame perdirbimo procese. Trupinimas ir plovimas – vienintelės sritys, kur ši linija gali būti panaudojama, tačiau abi yra būtinos plastiko perdirbimo proceso dalys.