Grūdinimas / Paviršiaus apdirbimas

Plieno grūdinimas yra vienas geriausių būdų jį sustiprinti ar pritaikyti pagal paskirtį. Tinkamiausias grūdinimo metodas priklauso nuo detalės dydžio, formos bei jai keliamų reikalavimų.

Plieno grūdinimas įgyvendinamas ir įkaitintomis salietros voniomis. Kaip ir dujose, salietroje esantis azotas chemiškai reaguoja su metalu ir sudaro tvirtą sluoksnį. Šis sluoksnis yra kur kas tvirtesnis ir apsaugo nuo korozijos bei susidėvėjimo. Po išoriniu sluoksniu susidaro difuzinė zona, kuri ženkliai padidina apdorojamos dalies ilgaamžiškumą. Salietros vonios naudojamos tada, kai gaminiai ne didesni nei 700 x 700 mm.

Naudojamas ir alyvinis grūdinimas. Įkaitintas plienas yra staigiai aušinamas tam skirtoje alyvoje. Lyginant su vėsinimu vandenyje, alyvoje gaminiai kur kas mažiau deformuojasi ir neišsiklaipo, be to, susidaro mažesni grūdinimo įtempimai. Šis procesas tinkamas grūdinant 1100 x 1100 mm dydžio gaminius.

Atkaitinimas naudojamas siekiant suminkštinti metalą tam, kad jį būtų galima lengviau apdirbti. Plienas yra įkaitinimas iki aukštos temperatūros, tada lėtai aušinamas iki kambario temperatūros tam, kad susidariusi struktūra būtų tvirta, tačiau elastinga ir minkšta. Gautas plienas gali būti lengviau formuojamas atitinkamai paskirčiai. Atkaitinami 600 mm skersmens ir 700 mm gylio gaminiai, o grūdinami ir atkaitinami – iki 700 mm skersmens ir 1300 mm gylio.

Paviršiaus apdirbimas:

  • Atkaitina iki 600mm skersmens ir 700 mm gylio gaminius.
  • Grūdina/atkaitina iki 700 mm skersmens ir 1300 mm gylio gaminius.
  • Alyviškai grūdina 1100 x 1100 mm gabaritų gaminius.
  • Grūdina salietros vonioje 700 x 700 mm gabaritų gaminius.