Gręžimas

Gręžimas ir frezavimas – būdai išgauti skyles metalo gaminiuose. Besisukantis gręžtuvas šalina iš detalės plonas drožles, taip palaipsniui sukuriant tuščią ertmę.

Industrinėms aplikacijoms dažniausiai naudojamos koordinacinės staklės. Tai – greitesnis, efektyvesnis ir tikslesnis būdas išgręžti norimas skyles nei įprasti rankiniai grąžtai. Neretai naudojamos efektyvumą didinančios aušinimo sistemos. Staklės gali veikti dvejomis ašimis – X ir Y – todėl yra itin universalus ir patogus įrankis.

Gręžimas vykdomas ir frezavimo staklėmis. Rotaciniais pjovimo įrankiais galima išpjauti įvairias sudėtingas formas ir metalui suteikti reikiamą formą, be to, sukuriamas glotnus paviršius. Šiuo įrankiu galima ir efektyviai bei tiksliai išpjauti norimas skyles, kurios gali būti kur kas didesnio diametro, nei naudojantis daugeliu įprastų gręžimo staklių.

Naudojant koordinacines stakles, galimas iki 50 mm skersmens skylių gręžimas net 0,01 mm tikslumu. Didesnio skersmens skylės gręžiamos naudojantis frezavimo staklėmis, galinčiomis apdirbti 1500 mm ir didesnius rotorius.

Apdirbamos detalės, ne sunkesnės nei 2000 kg. Preformų matmenys: 600 x 600 x 1150.

Naudojami 2135, 2A125, HC12, 395M, 2A450 gręžimo įrenginiai.