Velenų šlifavimas

Šlifavimas – abrazyvinio apdirbimo metodas, kai metalas apdirbdamas naudojantis šlifavimo ratu. Šiurkštus jo paviršius kiekvieno apsisukimo metu nupjauna dalį paviršiaus. Priklausomai nuo poreikių, baigta detalė gali būti tiek lygaus, tiek grublėto paviršiaus. Šis procesas itin dažnai naudojamas tiek mėgėjiškai, tiek industriniu lygmeniu, kur apdirbdami ir įvairūs įrankiai – pvz., ypač dažnas yra velenų šlifavimas.

Šiomis dienomis naudojamos modernios šlifavimo staklės, kuriomis pasiekiami tikslūs rezultatai. Skirtingoms aplikacijoms naudojamos skirtingų rūšių staklės: tam tikriems objektams gali būti naudojamos diržinės, o vamzdžių, strypų ar velenų šlifavimas dažniausiai įgyvendinimas naudojantis cilindrinėmis staklėmis. Savo veikimo principu į stakles panašus ir palyginti nedidelis kampinis šlifuoklis, kuriuo galima tiksliai ir greitai šlifuoti ar pjauti įvairius paviršius.

Velenų šlifavimas įgyvendinamas naudojantis patikimomis 3A64D, 3Б161, 3M152Б, 3A130 šlifavimo staklėmis. Galima apdirbti velenus, kurių skersmuo ne mažesnis nei 500 mm, o ilgis ir svoris atitinkamai ne didesni nei 3000 mm ir 2000 kg. Taip pat šlifuojami ir žiedai, jungiamosios, skriemuliai bei plokšti paviršiai, galandami peiliai.